Groot BK brengt weekend vol gymnastiek en beleving

Delphine Gosseye   ‐  Dinsdag 19 mei 2026   ‐  


Met de steun van


lotto_web.png

2000 gymnasten in 8 disciplines

Van 23 tot en met 25 mei wordt Gent opnieuw het kloppend hart van de Belgische gymnastiek tijdens het Groot Belgisch kampioenschap gymnastiek. Drie dagen lang komen meer dan 2000 gymnasten uit het hele land samen in de Topsporthal Vlaanderen voor een uniek sportweekend waar alle gymnastiekdisciplines, leeftijden en niveaus elkaar ontmoeten.

Met wedstrijden in Acro, Toestelturnen dames, Toestelturnen heren, Tumbling, Trampoline, Dubbele Minitrampoline, Rope Skipping en Ritmiek toont het Groot BK de brede kracht van de gymsport in België. Van jonge talenten die voor het eerst op een nationaal podium staan tot ervaren topsporters die strijden voor Belgische titels: het Groot BK brengt de volledige gymcommunity samen in één evenement.

Maar het Groot BK draait om meer dan competitie alleen. Samen met alle gymnasten, coaches, supporters, juryleden, vrijwilligers en clubs maken we van het evenement een warme ontmoetingsplaats waar veilig sporten, verbondenheid en positieve ondersteuning centraal staan.

Coaches spelen daarin een onmisbare rol. Zij begeleiden gymnasten dagelijks in hun sportieve en persoonlijke groei en staan vaak jarenlang langs de zijlijn als vertrouwenspersoon. Tijdens het Groot BK willen we daarom niet alleen sportieve prestaties vieren, maar ook waardering tonen voor coaches, ouders, omkadering en iedereen die mee bouwt aan het traject van onze gymnasten.

Samen willen we blijven bouwen aan een veilige en positieve sportomgeving. Daarom roept Gymfed, samen met de Nationale Loterij, alle aanwezigen op om hun engagement te tonen door het ondertekenen van de 10 gouden regels Daarmee zetten we samen in op respect, positief coachen en het plezier binnen onze sport.

Het Groot BK wordt zo veel meer dan een kampioenschap alleen. Het is een weekend waar passie voor gymnastiek centraal staat, prestaties gevierd worden en waar we samen tonen waar onze sport echt om draait.

Blikvangers per discipline

Toestelturnen heren: 222 gymnasten

  • Glen Cuyle (Gym Izegem)
  • Nicola Cuyle (Gym Izegem)
  • Noah Kuavita (Silok Deurne)
  • Senne Spyckerelle (Vaste Vuist Lauwe)

Toestelturnen dames: 165 gymnasten

  • Erika Pinxten (TK Sta Paraat Hasselt)
  • Lena Devreker (Kon. Ieperse Turnkring)

Tumbling: 403 gymnasten

  • Lani Spiessens (TC Olympia Oosterzele)
  • Louise Van Regenmortel (CSA Kempen)
  • Fran Renders (Gymplus)
  • Marth Renders (Gymplus)
  • Sara Neyrinck (KT Aalst)
  • Amy De Lil (KT Aalst)
  • Jade Houdart (TC Olympia Oosterzele)

Acro: 372 gymnasten

  • Ayden Dupont (VGL Niel), Lars Maes (Ambititous Pro Gymnastics), Dieter Geens-Hemeleers (OTM Gent) en Kobe Multael (Sterk & Lenig Drongen)

Trampoline: 408 gymnasten

  • Darwin Billiet (Lenig & Vlug Beveren-Leie)

Dubbele Minitrampoline: 245 gymnasten

  • Brent Deklerck (Sterk & Lenig Drongen)

Ritmiek: 137 gymnasten

  • Vesta Simonaityte (Happy Gym)

Rope Skipping: 302 skippers

    Reacties op dit bericht

    Om een reactie te plaatsen en reacties te bekijken moet je ingelogd zijn. Inloggen