Video | 70% gediplomeerde trainers in Turnkring Geraardsbergen

Jean Herrel   ‐  Donderdag 22 mei 2025   ‐  

#wearegym

Vijf concrete tips voor jouw club

70% gediplomeerde trainers, dat kan! Ontdek hoe Turnkring Geraardsbergen het opleiden van trainers in de club vanzelfsprekend maakt. Laat je inspireren door hun verhaal, aanpak en hun warme clubcultuur.

Tussen beelden van persoonlijk contact in de zaal, blije gezichten en sportplezier door, leren we hoe de club een indrukwekkende opleidingsgraad van 70% behaalt. Hun geheim? Vijf concrete tips die jij ook in jouw club kan toepassen!


# 1  - Begin met helpende handen

Zet jonge gymnasten vroeg in als hulptrainer. Zo ontdekken ze op een speelse manier wat het betekent om les te geven – en raken ze vaak vanzelf gebeten door het trainersvak.

“Een gouden tip is misschien wel: zo snel mogelijk beginnen met jonge gymnasten te laten helpen bij andere groepen, zodat ze weten wat het is om trainer te zijn.” – Pieter Merckaert – Sporttechnisch coördinator Turnkring Geraardsbergen

# 2 - Beloon diploma’s, letterlijk

Bij Turnkring Geraardsbergen is er een duidelijke koppeling tussen diploma en vergoeding. Een trainer met een initiator-, trainer C of vervolgdiploma verdient wat meer dan iemand zonder.

“Wij motiveren onze trainers om een VTS-cursus te volgen, heel eenvoudig, omdat zij dan ook veel beter les kunnen geven.” – Pieter

Deze aanpak toont waardering én motiveert: investeren in jezelf als trainer wordt echt beloond.

# 3 - Breng de opleiding naar je club

Waarom wachten tot iemand zelf een opleiding zoekt? Organiseer zelf een VTS-cursus in je eigen zaal. Turnkring Geraardsbergen deed het, en plukte er de vruchten van.

“Op het moment dat ze de geschikte leeftijd hebben om een initiatorcursus te volgen, dan spreken wij die gymnast persoonlijk aan en begeleiden we hen.” – Annie Van den Herrewegen – voorzitter Turnkring Geraardsbergen

Dit verlaagt de drempel én versterkt het groepsgevoel: je leidt samen op, als club.

# 4 - Maak opleiden onderdeel van je cultuur

Bij Turnkring Geraardsbergen voelt het behalen van een diploma logisch aan. Niet omdat het moet, maar omdat het hoort bij wie ze zijn als club.

“Het behalen van een VTS-diploma wordt bij ons niet alleen gewoon benadrukt. Het is voor iedereen een soort van natuurlijk proces.” – Karen Merckaert – hoofdtrainster wedstrijdgroepen

Je maakt van leren iets positiefs, iets dat bijdraagt aan de trots en identiteit van je club.

# 5 - Spreek mensen persoonlijk aan

Wacht niet af. Zeg het gewoon: “Jij zou een goeie trainer zijn.”
Een persoonlijk gesprek doet wonderen. Laat jonge sporters, ouders of vrijwilligers voelen dat ze gewaardeerd worden én dat ze deel kunnen uitmaken van iets moois

“Ik ben hier zelf ook gestart als jonge gymnast. Mijn trainers hebben mij altijd geïnspireerd om mijzelf ook op te leiden tot trainer.” – Axelle Vunck – Trainer in opleiding

Kortom, een clubcultuur die doet groeien

Turnkring Geraardsbergen bewijst dat een hoge opleidingsgraad geen toeval is. Het is het resultaat van visie, actie en vooral: samen aanpakken.
Bij Gymfed geloven we in clubs die investeren in kwaliteit. In trainers die blijven groeien. En in een aanpak die vertrekt vanuit het hart van de club: jullie mensen.
Wil je ook werk maken van meer opleiding in je club? Neem contact op met onze Gymfed-clubmedewerkers. We denken graag met je mee over VTS-trajecten, communicatie en ondersteuning op maat.

Reacties op dit bericht

Om een reactie te plaatsen en reacties te bekijken moet je ingelogd zijn. Inloggen