De World Cup Acro strijkt van 9 tot 12 april neer in België, met organisatie in handen van Ambitious Pro Gymnastics. Drie dagen lang brengen de beste gymnasten ter wereld spectaculaire oefeningen en ook onze Belgische delegatie staat klaar om zich te tonen op het hoogste niveau. Het resultaat? Twee zilveren medailles op de World Cup, goud en zilver op de FIAC
Op de eerste kwalificatiedag lieten onze teams zien wat ze in huis hebben, met knappe oefeningen en sterke scores als resultaat. Tijdens hun balansoefening zorgden Ayden Dupont (VGL Niel), Lars Maes (Ambitious Pro Gymnastics), Kobe Multael (Sterk en Lenig Drongen) en Dieter Geens-Hemeleers (OTM Gent) voor een indrukwekkende start. Met 28.320 punten zetten ze een sterke oefening neer, goed voor een voorlopige tweede plaats. Karsten Buyse en Emiel Hebbrecht (OTM Gent) behaalden 27.360 punten en nestelen zich voorlopig op de derde plaats. Een knappe prestatie waarmee ze helemaal mee zijn in de strijd voor de finaleplaatsen.
Ook op de tweede kwalificatiedag lieten beide formaties sterke oefeningen zien. De tempo-oefening van het heren 4 was goed voor 27.650 punten en een voorlopige derde plaats. Karsten en Emiel zorgden ook voor een voorlopige derde plaats met een knappe balansoefening van 28.270 punten. Beide teams komen in actie tijdens de finales.
Tijdens de finales deden beide formaties er nog een schepje bovenop. Met hun sterke oefeningen zat het Belgische publiek op het puntje van zijn stoel. Ayden Dupont (VGL Niel), Lars Maes (Ambitious Pro Gymnastics), Kobe Multael (Sterk en Lenig Drongen) en Dieter Geens-Hemeleers (OTM Gent) scoorde met hun indrukwekkende oefening een score van 28.360 punten. Karsten Buyse en Emiel Hebbrecht (OTM Gent) turnden een oefening goed voor 28.810 punten. Beide formaties turnen zich hiermee naar de tweede plaats en nemen de zilveren medaille mee naar huis.
Voor België komen er in de seniorencategorie twee formaties in actie.
Bij de heren vier zien we:
In het heren paar verdedigt een team van OTM Gent de Belgische kleuren:
Samenlopend met de World Cup kwamen heel wat clubs en drie topsportformatie in actie. Tijdens de eerste kwalificatiedag toonden alle teams knappe oefeningen.
Parallel met de World Cup vindt ook de Flanders International Acro Cup (FIAC) plaats. Daar krijgen clubteams en topsportformaties de kans om internationale ervaring op te doen.
In de meisjesgroep zien we:
Bij de meisjesparen komen twee duo’s in actie:
Om een reactie te plaatsen en reacties te bekijken moet je ingelogd zijn. Inloggen